Субота, 04.05.2024, 06:38
Вітаю Вас Гість | RSS

Кафедра економіки підприємств

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Кафедра

В 1967 році з метою поліпшення економічної підготовки технічних кадрів в Мелітопольському інституті механізації сільського господарства була створена кафедра "Економіка і організація сільськогосподарського виробництва”, яку очолив к.е.н., доцент Пікалов Григорій Кирилович.

В 1990 році, у зв’язку зі створенням економічного факультету, кафедра була поділена на дві:

1. Економіка і управління в АПК.

2. Організація  виробництва і агробізнесу.

За роки існування кафедри змінювалася її назва:

з 1991 р. – "Аграрний менеджмент”, з 1999 р. – "Економіка підприємств”.

На сьогоднішній день кафедра "Економіка підприємств” є однією з провідних кафедр факультету економіки та бізнесу Таврійського державного агротехнологічного університету. На ній працює 10  викладачів,  викладається 17 дисциплін.

Завідувач кафедриЯворська Т. І., професор, доктор економічних наук.

Стратегія розвитку кафедри економіки підприємств передбачає заходи, що сприятимуть впровадженню у навчальний процес основних положень Болонської декларації, а саме:

- розробку навчальних планів і тематичних планів дисциплін та впровадження інноваційних технологій на основі кредитно-модульної системи;

- перехід до накопичувальної системи діагностики знань студентів;

- проведення аудиту якості методичного забезпечення дисциплін, їх відповідності до вимог модульно-кредитної системи.

Підготовка фахівців здійснюється за ступеневою системою: бакалавр-спеціаліст, магістр. Після закінчення бакалаврату студенти продовжують навчання за рівнем спеціаліст або магістр.

На сьогодні ліцензійний обсяг, щодо підготовки бакалаврів, спеціалістів і магістрів зі спеціальності «Економіка підприємства», затверджений Державною акредитаційною комісією України, дорівнює відповідно 125, 150 та 30 осіб.

З кожним роком кількість абітурієнтів, які бажають оволодіти спеціальністю, зростає. Змінився якісний склад студентів, яких прийнято на І курс, - третина з них є випускниками-відмінниками середніх навчальних закладів.

Викладачі кафедри з урахуванням сучасних міжнародних стандартів освіти мають всі необхідні теоретичні та практичні можливості для забезпечення високої якості підготовки спеціалістів нового типу.

Відповідно до концепції ступеневої освіти за схемою бакалавр-спеціаліст-магістр повністю оновлено програми дисциплін, фахівцями кафедри підготовлено навчально-методичне забезпечення, створено авторські колективи з підготовки підручників, навчальних посібників.

У процесі підготовки фахівців реалізуються основні функції освіти:

- набуття теоретичних знань, умінь і практичних навичок,

- орієнтація студентів на розвиток пізнавального потенціалу особистості, їх творчих і професійних здібностей з акцентом на самоосвіту.

З цією метою реструктуризовано навчальні плани, які передбачають модульний контроль самостійної роботи, що здійснюється за рейтинговою системою комплексної діагностики знань студентів. Навчальні плани передбачають формування базового циклу підготовки фахівців, дотримання співвідношення між загальноосвітніми, фундаментальними і спеціальними дисциплінами, поєднання обов’язкових та вибіркових дисциплін, безперервну практичну підготовку.

Викладачі кафедри активно застосовують прогресивні методи навчання з використанням інноваційних технологій та методів: дистанційні лекції, семінари, ділові ігри, тестування. На кафедрі використовуються контролюючі, навчаючі системи, комп’ютерне наочне супроводження занять зі спеціальних дисциплін.

Сприяє інтенсифікації і підвищенню ефективності навчального процесу й наявність на кафедрі локальної комп’ютерної мережі, можливість виходу до мережі Інтернет.    

Висока освіченість, педагогічна майстерність, практичний досвід роботи професорсько-викладацького складу кафедри надають можливість здійснювати підготовку фахівців на рівні, який відповідає світовим стандартам і забезпечує їх конкурентоспроможність на ринку праці, активізує творчу, професійну і соціальну діяльність на збагачення інтелектуального потенціалу нації.  

Кафедра активно працює щодо поліпшення якості захисту дипломних робіт: удосконалюється їх тематика, підвищуються вимоги до консультування та якості завдань до дипломних робіт, підвищується якість методичного забезпечення навчальних курсів, збільшуються вимоги до змістової та аналітичної частини дипломних робіт. Усі дипломні роботи виконуються із застосуванням ПЕОМ. Студенти виконують дипломні роботи на матеріалах конкретних підприємств, їх рекомендації мають практичне значення.

Працевлаштовані 100% випускників університету за спеціальністю «Економіка підприємства», які працюють бухгалтерами та економістами підприємств усіх форм власності, спеціалістами податкової, контрольно-ревізійної, пенсійної та інших служб. В отриманих відгуках від підприємств та організацій відзначається їх високий кваліфікаційний рівень, відповідальне ставлення до своїх обов’язків, наголошується, що вони широко використовують знання, здобуті в ТДАТУ, виявляють ініціативу та зацікавленість, швидко адаптуються до умов зовнішнього середовища.

Науково-дослідна робота є важливою складовою діяльності кафедри в цілому і кожного викладача окремо. За період 2004 - 2010 рр. на кафедрі захищено 7 кандидатських дисертацій (Болтянська Л. О., Андрєєва Л. О., Завадських Г. М., Бабочкіна Ю. Д., Власюк Ю. О., Шкуратов О.І., Кібенко В. О.). 

Ідея єдності освіти і науки – одна з найактуальніших на кафедрі. Про це свідчить проведення Міжнародних науково-практичних конференцій «Ринкові трансформації в АПК та антикризове регулювання аграрного виробництва» за участю провідних вчених України та країн СНД.

На міжвузівських конкурсах наукових робіт студенти під керівництвом викладачів кафедри економіки підприємств ТДАТУ отримують призові місця, відзначається їх високий науковий рівень, актуальність, практична значущість (наукові керівники – доценти Грицаєнко Г. І., Болтянська Л. О., Тебенко В. М.).

Успішна наукова творчість студентів кафедри – результат цілеспрямованої роботи її викладачів. За підсумками проведених конференцій друкуються збірники наукових праць.

Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Друзі сайту